magazyn pięknych wnętrz

magazyn pięknych wnętrz

Minimalistyczny wystrój domu

Minimalistyczny wystrój domu
Minimalistyczny wystrój domu

Minimalistyczny wystrój domu i geometryczne kształty tak naprawdę definiują Twój dom. Styl, który przemawia za porządkiem w domu, a przede wszystkim do robienia więcej za mniej. Styl ten charakteryzuje się neutralnymi kolorami, które tworzą atmosferę równowagi i harmonii. Minimalizm jest trendem, który nigdy nie zniknie. Jego początki sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku, i związany był z ruchem minimal art.

Minimalistyczny wystrój wnętrz jest elegancki

Elegancki, minimalistyczny wystrój wnętrz

Kilkadziesiąt lat później architektura zaczęła to odzwierciedlać, odnosząc duży sukces. Użycie tego stylu w tej sferze było odpowiedzią na nadmierną dekorację. Styl ten niesie ze sobą spokój i proste linie. Poczucie spokoju uzyskamy poprzez brak nadmiernych akcesoriów i projekcji świateł.

Minimalistyczny wystrój domu wymaga aby znalazły się w nim niezbędne akcesoria. W sklepie decoarty.pl znajdziecie wiele akcesoriów wyposażenia wnętrz, które z pewnością będą pasowały do minimalistycznego wystroju pomieszczenia.

Minimalistyczny wystrój domu z roślinami

Minimalistyczny wystrój wnętrz z roślinami

Pomimo pozbawienia pomieszczenia ze zbędnych ozdób, minimalistyczny wystrój wnętrza i elegancja idą w parze. Przede wszystkim minimalistyczna dekoracja bawi się wolumenami, naturalnymi światłami i powierzchniami. Pod względem kolorystycznym przeważa biel, czernie i szarości.
Inne kolory, takie jak brąz, mogą być używane w różnych wariantach. Duża gama takich kolorów pozwala przy odpowiednim oświetleniu podkreślić teksturę akcesoriów.

Minimalistyczna kuchnia

Minimalistyczna kuchnia

W przypadku takich kolorów nie zaleca się stosowania tekstyliów ani skomplikowanych wzorów. Proste kolory, które harmonizują z resztą pomieszczenia nadają się najbardziej.
Jeżeli macie możliwość, to rustykalne materiały, takie jak drewno dobrze się sprawdzą.
W przypadku tkanin stosujcie również w miarę możliwości rustykalne tkaniny, np. w kolorze kości słoniowej. Innym wariantem może być użycie lnu, i pamiętajcie, że zasłony muszą być zawsze proste.

Minimalistyczna dekoracja do salonu

Minimalistyczna dekoracja do salonu

Do salonu dobrym pomysłem na wystrój mogą być różne wazony. Spróbujcie dopasować je kolorystycznie do mebli.
W przypadku kwiatów zawsze wybierajcie jeden kolor. Jeśli chcecie oddzielić kuchnię od salonu, wybierajcie zawsze panele, które nie mają żadnych aplikacji i ozdób.

Zrównoważony projekt w całym mieszkaniu

Zrównoważony projekt w całym środowisku

Jeśli chcemy mieć pomieszczenie w stylu minimalistycznym, z większą ilością mebli, to musimy wypełnić tę przestrzeń płaskimi przedmiotami.
Pamiętajmy, że tylko płaska powierzchnia, żadne błyszczące przedmioty nie są akceptowane. Meble mogą być z naturalnego drewna lub sztucznych laminatów. Najlepsze kolory to czerń i biel.

Ciemna ściana z drzwiami

Ciemna ściana połączona z drzwiami

Jeśli możecie sobie pozwolić na droższe meble, to użyjcie naturalnego lub polerowanego drewna z błyszczącym lakierem lub teksturowaną powierzchnią. Szafki lub drzwi często są wykonane z brązu lub są lustrzane.
We wnętrzach zaprojektowanych w stylu minimalistycznym nie ma blatów ze sztucznego kamienia, dlatego radzimy stawiać na naturalne materiały.

Pokój z drewnianym biurkiem

Pokój z drewnianym biurkiem

Możecie także zdecydować się na meble tapicerowane, ale tylko wtedy kiedy będą miały prosty geometryczny kształt. Oświetlenie pomieszczeń zaprojektowanych w stylu minimalistycznym zakłada że są w nich duże okna, przez które wpada naturalne światło.
Zasłony nie mają aż tak dużego znaczenia w minimalistycznym pokoju i można je zastąpić żaluzjami pionowymi lub poziomymi.

Elementy dekoracyjne

Kilka elementów dekoracyjnych

Abażury wykonane z czystej bawełny są często wykorzystywane do lamp, które całościowo pasują do monochromatycznej kolorystyki. Mogą to być także odpowiednio ukryte lampy sufitowe LED.

Skandynawski salon z minimalistycznym trendem

Skandynawski salon z minimalistycznym trendem

Ściany we wnętrzu w stylu minimalistycznym są monotonne, i mają nie więcej niż dwa kolory. Trzeci można dodać, aby nieco ożywić pokój. Drugą opcją rozwiązań kolorystycznych jest użycie dwóch kontrastujących kolorów.

Białe środowisko w jadalni

Białe środowisko w jadalni

Do dekoracji ściany stosuje się czasem powtarzalną tapetę, bez wyraźnie określonego wzoru, może być z wytłaczaną powierzchnią.
Inną opcją może być zastosowanie tynku strukturalnego lub tapetę do malowania.

Akcesoria dla akcentów kolorystycznych

Akcesoria dla akcentów kolorystycznych

Do bardzo ciekawych minimalistycznych wnętrz niektórzy architekci sprawiają, panele ścienne wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych, takich jak stal nierdzewna, drewno polerowane i fakturowane, kamień sztuczny i naturalny.

Zasłony o prostym kształcie

Zasłony o prostym kształcie

Każdy z nas może wybrać to, co najlepsze do jego domu. Można powiedzieć, że zimny minimalizm, w którym wszystko jest w kolorach bieli, nie jest modny, a coraz bardziej popularny staje się minimalizm ekologiczny z naturalnymi materiałami w stonowanych kolorach.

Centralny zielony akcent

Minimalistyczny i atrakcyjny wystrój domu

Minimalizm to najjaśniejszy i najbardziej kontrowersyjny styl drugiej połowy XX wieku. Bardzo często wydaje się, że przestrzenie zaprojektowane w stylu minimalistycznym są niepraktyczne i puste.
Taka opinia ukształtowała się w połowie lat 90., kiedy minimalistyczne wnętrza były bardzo modne, a połączenie czerni i bieli uważano za najlepsze.

Minimalistyczne pomysły na wystrój kuchni

Minimalistyczne pomysły na wystrój kuchni

Powinno być zwięźle i niewiele, takie powinno przyświecać podejście tym którzy chcą stworzyć minimalistyczne pomieszczenie. W przypadku minimalistycznego projektu dozwolone jest użycie dowolnego koloru i dowolnej tekstury. W rezultacie dzisiejszy minimalistyczny styl wygląda zupełnie inaczej.

Akcesoria wykonane z drewna

Akcesoria wykonane z drewna

Proste geometryczne kształty i umiar w kolorystyce, a także surowość i funkcjonalność, to tym należ kierować się w podejściu minimalistycznym. Dokładne planowanie przestrzeni to kolejna ważna rzecz, a większość niezbędnych elementów musi być schowana w meblach.

Salon z dwustronnym kominkiem

Salon z dwustronnym kominkiem

Trzeba używać kolorów, aby było poczucie światła i wolności. Minimalna ilość kolorów i odpowiednia ich kombinacja pomagają wizualnie powiększyć przestrzeń, która wydaje się wtedy lekka i przestronna.

Dekoracja na małą przestrzeń

Minimalistyczny wystrój domu

Zielone akcenty z roślinami

Minimalistyczny wystrój domu
Minimalistyczny wystrój domu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.