
Minimalistyczny wystrój domu i geometryczne kształty tak naprawdę definiują Twój dom. Styl, który przemawia za porządkiem w domu, a przede wszystkim do robienia więcej za mniej. Styl ten charakteryzuje się neutralnymi kolorami, które tworzą atmosferę równowagi i harmonii. Minimalizm jest trendem, który nigdy nie zniknie. Jego początki sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku, i związany był z ruchem minimal art.
Minimalistyczny wystrój wnętrz jest elegancki

Kilkadziesiąt lat później architektura zaczęła to odzwierciedlać, odnosząc duży sukces. Użycie tego stylu w tej sferze było odpowiedzią na nadmierną dekorację. Styl ten niesie ze sobą spokój i proste linie. Poczucie spokoju uzyskamy poprzez brak nadmiernych akcesoriów i projekcji świateł.
Minimalistyczny wystrój domu wymaga aby znalazły się w nim niezbędne akcesoria. W sklepie decoarty.pl znajdziecie wiele akcesoriów wyposażenia wnętrz, które z pewnością będą pasowały do minimalistycznego wystroju pomieszczenia.
Minimalistyczny wystrój domu z roślinami

Pomimo pozbawienia pomieszczenia ze zbędnych ozdób, minimalistyczny wystrój wnętrza i elegancja idą w parze. Przede wszystkim minimalistyczna dekoracja bawi się wolumenami, naturalnymi światłami i powierzchniami. Pod względem kolorystycznym przeważa biel, czernie i szarości.
Inne kolory, takie jak brąz, mogą być używane w różnych wariantach. Duża gama takich kolorów pozwala przy odpowiednim oświetleniu podkreślić teksturę akcesoriów.
Minimalistyczna kuchnia

W przypadku takich kolorów nie zaleca się stosowania tekstyliów ani skomplikowanych wzorów. Proste kolory, które harmonizują z resztą pomieszczenia nadają się najbardziej.
Jeżeli macie możliwość, to rustykalne materiały, takie jak drewno dobrze się sprawdzą.
W przypadku tkanin stosujcie również w miarę możliwości rustykalne tkaniny, np. w kolorze kości słoniowej. Innym wariantem może być użycie lnu, i pamiętajcie, że zasłony muszą być zawsze proste.
Minimalistyczna dekoracja do salonu

Do salonu dobrym pomysłem na wystrój mogą być różne wazony. Spróbujcie dopasować je kolorystycznie do mebli.
W przypadku kwiatów zawsze wybierajcie jeden kolor. Jeśli chcecie oddzielić kuchnię od salonu, wybierajcie zawsze panele, które nie mają żadnych aplikacji i ozdób.
Zrównoważony projekt w całym mieszkaniu

Jeśli chcemy mieć pomieszczenie w stylu minimalistycznym, z większą ilością mebli, to musimy wypełnić tę przestrzeń płaskimi przedmiotami.
Pamiętajmy, że tylko płaska powierzchnia, żadne błyszczące przedmioty nie są akceptowane. Meble mogą być z naturalnego drewna lub sztucznych laminatów. Najlepsze kolory to czerń i biel.
Ciemna ściana z drzwiami

Jeśli możecie sobie pozwolić na droższe meble, to użyjcie naturalnego lub polerowanego drewna z błyszczącym lakierem lub teksturowaną powierzchnią. Szafki lub drzwi często są wykonane z brązu lub są lustrzane.
We wnętrzach zaprojektowanych w stylu minimalistycznym nie ma blatów ze sztucznego kamienia, dlatego radzimy stawiać na naturalne materiały.
Pokój z drewnianym biurkiem

Możecie także zdecydować się na meble tapicerowane, ale tylko wtedy kiedy będą miały prosty geometryczny kształt. Oświetlenie pomieszczeń zaprojektowanych w stylu minimalistycznym zakłada że są w nich duże okna, przez które wpada naturalne światło.
Zasłony nie mają aż tak dużego znaczenia w minimalistycznym pokoju i można je zastąpić żaluzjami pionowymi lub poziomymi.
Elementy dekoracyjne

Abażury wykonane z czystej bawełny są często wykorzystywane do lamp, które całościowo pasują do monochromatycznej kolorystyki. Mogą to być także odpowiednio ukryte lampy sufitowe LED.
Skandynawski salon z minimalistycznym trendem

Ściany we wnętrzu w stylu minimalistycznym są monotonne, i mają nie więcej niż dwa kolory. Trzeci można dodać, aby nieco ożywić pokój. Drugą opcją rozwiązań kolorystycznych jest użycie dwóch kontrastujących kolorów.
Białe środowisko w jadalni

Do dekoracji ściany stosuje się czasem powtarzalną tapetę, bez wyraźnie określonego wzoru, może być z wytłaczaną powierzchnią.
Inną opcją może być zastosowanie tynku strukturalnego lub tapetę do malowania.
Akcesoria dla akcentów kolorystycznych

Do bardzo ciekawych minimalistycznych wnętrz niektórzy architekci sprawiają, panele ścienne wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych, takich jak stal nierdzewna, drewno polerowane i fakturowane, kamień sztuczny i naturalny.
Zasłony o prostym kształcie

Każdy z nas może wybrać to, co najlepsze do jego domu. Można powiedzieć, że zimny minimalizm, w którym wszystko jest w kolorach bieli, nie jest modny, a coraz bardziej popularny staje się minimalizm ekologiczny z naturalnymi materiałami w stonowanych kolorach.
Centralny zielony akcent

Minimalizm to najjaśniejszy i najbardziej kontrowersyjny styl drugiej połowy XX wieku. Bardzo często wydaje się, że przestrzenie zaprojektowane w stylu minimalistycznym są niepraktyczne i puste.
Taka opinia ukształtowała się w połowie lat 90., kiedy minimalistyczne wnętrza były bardzo modne, a połączenie czerni i bieli uważano za najlepsze.
Minimalistyczne pomysły na wystrój kuchni

Powinno być zwięźle i niewiele, takie powinno przyświecać podejście tym którzy chcą stworzyć minimalistyczne pomieszczenie. W przypadku minimalistycznego projektu dozwolone jest użycie dowolnego koloru i dowolnej tekstury. W rezultacie dzisiejszy minimalistyczny styl wygląda zupełnie inaczej.
Akcesoria wykonane z drewna

Proste geometryczne kształty i umiar w kolorystyce, a także surowość i funkcjonalność, to tym należ kierować się w podejściu minimalistycznym. Dokładne planowanie przestrzeni to kolejna ważna rzecz, a większość niezbędnych elementów musi być schowana w meblach.
Salon z dwustronnym kominkiem

Trzeba używać kolorów, aby było poczucie światła i wolności. Minimalna ilość kolorów i odpowiednia ich kombinacja pomagają wizualnie powiększyć przestrzeń, która wydaje się wtedy lekka i przestronna.
Dekoracja na małą przestrzeń

Zielone akcenty z roślinami

