magazyn pięknych wnętrz

magazyn pięknych wnętrz

Jak połączyć granatowy i beżowy w wystroju wnętrz

Jak połączyć granatowy i beżowy w wystroju wnętrz

Zastanawiacie się jak połączyć granatowy i beżowy w dekoracji wnętrz? Spośród wszystkich kombinacji kolorów, które doskonale sprawdzają się w dziedzinie dekoracji, ciemnoniebieski i beżowy są obecnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych.

Niezależnie od tego, czy w salonie, łazience, sypialni, te dwa kolory w połączeniu z sobą wprowadzą niepowtarzalny styl do wystroju Twojego pokoju. Aby pomóc Wam znaleźć inspiracje na ich użycie, dziś proponujemy wybór kilku zdjęć, które powinny Wam się spodobać.

Połącz ciemnoniebieski i beżowy

Na początek proponujemy, żebyście odkryli, jak połączyć granat i beż w dekoracji swoich dziennych dodatków. Możecie użyć ich w salonie lub jadalni, aby uzyskać elegancki i ciepły wygląd.

Salon w kolorze granatowym i beżowym

Miłośnicy współczesnych wnętrz mogą dodać kolorową nutę, używając jednego z wielu odcieni ciemnoniebieskiego. Błękit północy będzie idealny na przykład do pokolorowania ścian Waszego salonu. Aby wszystko nie było zbyt ciemne, ładna beżowa sofa z poduszkami będzie bardzo dobrym wyborem.

Jak połączyć granatowy i beżowy w salonie
Poduszki dekoracyjne
fot.decoarty.pl

Dla wprowadzenia cieplejszej atmosfery, rozważ użycie skóry, która będzie idealnym materiałem do ocieplenia wystroju Twojego salonu. Nada wnętrzu bardziej stylowy charakter. Cudownie współgra z granatowymi ścianami. Aby oświetlić całość, dodaj tu i ówdzie beżowe tkaniny, np. na poduszkach, również kratka będzie idealna!

Jeśli naprawdę lubicie ciemnoniebieski, wtedy możecie pomyśleć o takim kolorze na ścianach. Nie wahajcie się dopasować kolor sofy do koloru ścian. I jak zwykle nie zapomnijcie dodać jasnych tonacji, takich jak beż lub biel. Skorzystajcie z jaśniejszego wystroju swojego pokoju.

Jak połączyć granatowy i beżowy w łazience
fot.decoarty.pl

Ciemnoniebieski i beżowy w jadalni

Zastanawiacie się jak połączyć granatowy i beżowy w wystroju jadalni ? Bez konieczności retuszowania koloru ścian, możecie użyć kombinacji granatu i beżu w jadalni, wybierając np. ładny obrus ze skandynawskimi wzorami do dekoracji stołu. Dla uzyskania beżowej nuty nie wahajcie się położyć sztuczne futra na krzesłach, aby podkreślić skandynawski styl w wystroju pokoju.

Jak połączyć granatowy i beżowy w jadalni

Czy chcecie modnej i naturalnej jadalni? Ten ciemnoniebieski kolor, pozwoli Wam zaktualizować wystrój Waszego pomieszczenia. Aby to zrobić, wystarczy pomalować 2 z 4 ścian swojego salonu. Z mebli wybierz ładny stół i lekką drewnianą ławkę. Umożliwi to dodanie małej beżowej nuty, która rozjaśni to pomieszczenie.

W tym samym duchu możecie łączyć ciemnoniebieskie ściany w jadalni z drewnianymi meblami i ładną beżową ławką ze sztucznym futrem. Twój pokój będzie zarówno nowoczesny, jak i ciepły i będzie doskonale zaaranżowany na przyjęcie gości!

Pozostałe pokoje, w których można zastosować beż i granat

Pamiętajcie, że połączenie beżu i granatu może być również używane w innych pomieszczeniach Twojego wnętrza. Szczególnie dobrze będzie rozgrzać dekorację sypialni lub stworzy oryginalną dekorację w łazience.

Sypialnia w granatowo-beżowym kolorze

A jak połączyć granatowy i beżowy w sypialni ? Jeśli jest jedno pomieszczenie, w którym połączenie ciemnoniebieskiego i beżowego działa idealnie, jest to bez wątpienia sypialnia! Rzeczywiście głębia błękitu związana ze świeżością i miękkością beżu pozwoli ci stworzyć przytulny wystrój pokoju. Następnie możecie pomalować ścianę wezgłowia na ładny granatowy kolor i wybrać beżowe tkaniny do ułożenia na łóżku.

Jak połączyć granatowy i beżowy w sypialni
Beżowa narzuta na łóżko Antilo Lancel
fot.decoarty.pl

Czy chcecie połączyć dwa główne aktualne trendy w wystroju sypialni? Cóż, pamiętajcie, że granatowy zostanie doskonale wzmocniony przez zastosowanie w sypialni drewnianych mebli. Następnie możecie ponownie pomalować ścianę zagłówka na kolor granatowy i wybrać drewniane łóżko. W przypadku pościeli beż i biel będą bardzo dobrym wyborem!

Wreszcie, aby stworzyć kobiecą atmosferę w swoim pokoju, używając ciemnoniebieskiego koloru, możesz czerpać inspirację z ostatniego zdjęcia z tego wyboru. Tutaj niebieskie ściany idealnie łączą się z drewnianymi łóżkami i beżowymi tkaninami. Aby dodać kobiecej i świeżego wyglądu, na łóżku ułożono ładne różowe poduszki dekoracyjne.

Jak połączyć granatowy i beżowy w sypialni

Połączenie ciemnoniebieskiego i beżowego w łazience

Jak pokazaliśmy powyżej, połączenie beżu i granatu idealnie pasuje do wnętrz o nowoczesnym wystroju. Należy jednak pamiętać, że ta kombinacja działa również bardzo dobrze w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Możecie więc użyć go do dekoracji swojej łazienki. Ciemnoniebieską wannę na nóżkach można łączyć z kafelkami tego samego koloru (bardzo dobrym wyborem będzie również wzór plastra miodu). Uzupełnieniem tego może być mosiężny kran i ładna beżowa zasłona prysznicowa.

Jak połączyć granatowy z beżowym w łazience
fot. decoarty.pl

We współczesnym duchu możecie jedną ze ścian łazienki wyłożyć ładną niebieską ceramiką. Aby podkreślić nowoczesną stronę dekoracji łazienki, wybierzcie raczej wyrafinowane formy, np. małe płytki. Następnie dodajcie jaśniejsze nuty, beżową, złotą lub z drewna. W przypadku tekstyliów łazienkowych wybierzcie beżowe, białe lub różowe.

fot. decoarty.pl

W łazience na ostatnim zdjęciu nieokreślone części ścian zostały pomalowane na ciemnoniebiesko. Dodano także nuty złamanej bieli i beżu z pięknymi plakatami wiszącymi nad wanną.

fot. decoarty.pl

Fot.pinterest.com decoarty.pl